HIT THE MOMENT AWARDS

Ödüllü Fotoğrafçı Olun!

Hit The Moment

FOTOĞRAF ÖDÜLLERİ

HIT THE MOMENT DÜĞÜN FOTOĞRAFÇISI ÖDÜLLERİ, TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAN DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI SANATININ TANITIMINA VE KUTLAMASINA ADANMIŞTIR.

Türkiye’de pek çok inanılmaz Düğün Fotoğrafçısı var ve yıllardır bunların en iyilerinin çalışmalarını Uluslararası Platformlarda görmeye çalıyorduk. Bu harika sektördeki, düğün fotoğrafçılarının yeteneklerini tanıtmak, öne çıkarmak ve geliştirmek motivasyonumuz oldu ve Hit The Moment Awards ile bir yolculuğa çıktık.

Hit The Moment Ödülleri, tüm düğün fotoğrafçılarına açıktır. Burada yarışma ile ilgili tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

HTM Awards Hakkında Tüm Bilgiler

 1. HTM Fotoğraf Yarışmasına üye olsun ya da olmasın, profesyonel ya da amatör Tüm Fotoğrafçılar, istedikleri sayıda fotoğraf ile katılabilir.
 2. HTM Üyeleri her yarışmaya 6 adet fotoğraflarıyla ÜCRETSİZ olarak katılabilir. Daha fazla fotoğraf ile katılmak isteyen Üyeler ücretini ödeyerek katılabilirler.
 3. Tüm başvurular dijital formatta, yalnızca JPG olarak, gönderim platformumuz aracılığıyla elektronik olarak gönderilmelidir.
 4. Her üç ayda bir, her kategorinin en iyi fotoğraflarının bir ödülle ödüllendirildiği bir tur yapılır. Yıl sonunda da seçilen bu en iyi fotoğraflar arasından Yılın En İyi Fotoğrafları ve Yılın En İyi Fotoğrafçısı seçilir.
 5. Fotoğraflar workshoplardan veya grup gezilerinden olmamalıdır. Bu tür fotoğraflar başvurunun diskalifiye olmasına neden olur. Eğer bu ödülün verilmesinden sonra tespit edilirse, ödülün iptal edilmesine neden olacaktır.
 6. Giriş ücretini ödedikten sonra, fotoğrafta herhangi bir değişiklik yapamazsınız. Ödüllere başvuru yapıldıktan sonra iade yapılmamaktadır.
 7. Başvurunuz sizin orijinal çalışmanız olmalı ve başkasının haklarını ihlal etmemelidir. Yarışmaya katıldığınız görsellerin telif hakkına sahip olmalısınız.
 8. HTM, temel gereksinimleri karşılamaması durumunda herhangi bir başvuruyu diskalifiye etme veya yeniden kategorize etme hakkına sahiptir.
 9. Fotoğraflar hiçbir şekilde fotoğrafçının adını, logosunu, işaretini içermemelidir. JÜRİ tam bağımsız olarak fotoğrafları değerlendirmektedir.
 10. Telif hakkı Fotoğrafçının yaratıcısında kalır, ancak bu yarışmaya katılarak HTM’nin gönderilen bir görseli herhangi bir şekilde, ödeme yapmadan kullanmasına izin vermiş olursunuz. Lütfen fotoğraflarınızı göndermeden önce tüm izinleri ve uygun olan yerlerde model izinlerini aldığınızdan emin olun.
 11. Fotoğraflarınızı yalnızca doğrudan HTM Fotoğraf Ödülleri yarışması ve çalışmalarımızla ilgili tanıtım amaçlı kullanacağız.
  1. Fotoğraflarınızı asla yeniden satmayacağız veya üçüncü bir tarafın onlara erişmesine izin vermeyeceğiz.
  2. Fotoğraflarınızı kullanmak için üçüncü bir şahıstan bir talep alırsak, bu talebi doğrudan size e-posta yoluyla ileteceğiz.
  3. Bir ödül sahibi olarak, yarışmamızı tanıtmak için kazanan başvurunuzu resmi HTM Fotoğraf Yarışması Ödüllerinin Websitesi, Facebook ve Instagram hesaplarına gönderebileceğimizi kabul edersiniz. Ayrıca HTM’nin bağlı olduğu grubun diğer markalarının tüm reklam faaliyetlerinde de kullanılabilir.
  4. Bir HTM Fotoğraf Ödülleri sahibi olarak yarışma promosyonlarına katılmayı kabul edersiniz. Adınızı ve kazanan fotoğraflarınızı HTM yarışmasının ve organizasyonumuzun reklamını yapmak ve ek bir ücret ödemeden duyurmak için kullanmamıza izin veriyorsunuz.
  5. HTM, materyallerinizin yetkisiz üçüncü şahıslar tarafından kötüye kullanılmasından sorumlu veya yükümlü tutulmayacaktır.
 1. Düğün Günü:
  • Bu kategoride düğün günün herhangi bir anından fotoğraf ile katılabilirsiniz.
 2. Dış Çekim & Doğa:
  • Harika bir ödüle uygun olduğunu düşündüğünüz bir düğün ya da çift fotoğrafı. Fotoğraf, hayranlık uyandıran manzarayla maceralı ve görkemli bir anı yansıtmalıdır.
 3. Özel Kategori:
  • Detaylar hiç bir zaman atlamayın. Bu sizi FARKLI kılar. Bu kategoride aşağıdaki detaylarda fotoğraflar paylaşılmalıdr;
    • Davet, program, özel işaretler ve hediyeler
    • Evlilik yüzükleri
    • Gelinlik/takım elbise
    • Ayakkabı, kol düğmesi veya mücevher gibi kıyafet aksesuarları
    • Buket, yaka çiçeği
    • Ve diğer detay çekimler.

– Gönderilen bir fotoğraf kategori açıklamasına uymuyorsa, HTM fotoğrafı uygun bir kategoriye yerleştirme hakkını saklı tutar.

 1. Yarışma için tüm puanlamalar, güvenli HTM Puanlama Panosunda Jüri üyeleri tarafından çevrimiçi olarak yapılır. Katılımcı isimleri Jüri tarafından görülemez.
 2. Her yarışma döneminde 4 adet Jüri bulunur, ve fotoğraflara 1-10 puan vererek fotoğraflarınızı değerlendirir. Jüri üyeleri tarafından verilen tüm puanlar toplanır ve bu da fotoğrafınızın nihai puanını verir. Jüri tarafından belirlenen nihai puana göre fotoğrafınız ilgili Ödülü alacaktır.
 3. Her kategori için en yüksek puan alan ilk 10 Fotoğraf HTM Ödülü ve sonraki 10 Fotoğraf Mansiyon Ödülü alır. 
 4. YILIN FOTOĞRAFÇISI:
  • Bu prestijli unvan, her 4 HTM Fotoğraf Yarışmasında da kümülatif olan bir puan sistemine göre verilecektir.
  • Yılın Fotoğrafçısı için tüm puanlamalar HTM tarafından yapılır.
  • Katılımcılara aşağıdaki kriterlere göre puan verilir.
   • Ödül alınan tüm fotoğraflar için ağırlıklı puanlar verilecektir. HTM Ödülü alanlar 10 puan, Mansiyon Ödülü alanlar 5 puan alacaktır.
   • Her yarışmada kazanılan ödüllere bakılır.
   • HTM topluluğu katılımı (Üye Facebook Grubu, Blog Katkıları, Dergi Katkıları vb. Dahil).
   • Tutarlı bir fotoğraf portföyü ve profesyonel görünümü de değerlendirilir. Bu, Katılımcıların profesyonel web sitesini, sosyal medya hesaplarını ve güncellenmiş HTM Üye Profilini içerir.
 • Fotoğraflarınızı uzun kenarı 1920px ve maksimum 2mb büyüklüğünde, Jpg, jpeg formatında göndermelisiniz.
 • Fotoğraflarınızda Logo, İmza vb. gibi sizi tanıtan bir ifade olmamalıdır.
 • Jüri üyeleri tam bağımsız olarak fotoğraflarınızı değerlendirecektir.
 • Fotoğraflarınızı aşağıdaki gibi isimlendirin:
  • İsimSoyisim_Kategori
  • Örneğin EmreNesli_SiyahBeyaz
  • Aynı kategoride 1’den fazla fotoğraf ile katılıyorsanız fotoğraf numarasını ekleyebilirsiniz.
  • Örneğin EmreNesli_SiyahBeyaz_2

Fotoğraf yüklemede herhangi bir sorun yaşıyorsanız info@hitthemoment.com ‘a email gönderip destek isteyebilirsiniz.

Yarışmaya Katılım Ücretleri

1 FOTOĞRAF İLE KATILIM

 • 1 Kategoride 1 fotoğraf ile yarışmaya katılım sağlanabilir.
 • İstediğiniz kategoriden başvurabilirsiniz.

 

ÜCRETSİZ

3 FOTOĞRAF İLE KATILIM

 • 3 Fotoğraf ile aynı ya da farklı kategorilerde yarışmaya katılım sağlanabilir.

 • İster tek kategoriden 3 fotoğraf ile isterseniz 3 farklı kategoride 3 ayrı fotoğrafınızla katılım sağlayabilirsiniz.

$20

6 FOTOĞRAF İLE KATILIM

 •  6 Fotoğraf ile aynı ya da farklı kategorilerde yarışmaya katılım sağlanabilir.

 • HTM Üyeleri 6 Fotoğrafı ile bu ücreti ödemeden yarışmaya katılabilir. 

 

$30

( Yükleyeceğiniz fotoğrafların boyutları 2 MB altında olmalı. Yüksek boyutta olduğu zaman sistem yüklemeyi gerçekleştirmez. )

HMT AWARDS

2022 1. Tur Başvuruları Başladı!

Ve Türkiye’nin ilk Düğün Fotoğrafçılarına özel HTM Awards 1. Tur başvuruları başladı. Başvurularınızı 1 Kasım 2021 – 20 Mart 2022 tarihleri arasında yapabilirsiniz. Yarışma Sonuçları 8 Nisan 2022 tarihinde burada ve HTM sosyal medya hesaplarında açıklanacaktır. HTM Üyeleri yarışmaya ücretsiz olarak katılabilirler.

HTM AWARDS 1. TUR BAŞVURU FORMU

YARIŞMA KATEGORİLERİ

Düğün Fotoğrafçılığı

1 - Düğün Günü

Harika bir ödüle uygun olduğunu düşündüğünüz bir düğün fotoğrafınızı bu kategoride gönderebilirsiniz.

2 - Dış Çekim

Harika bir ödüle uygun olduğunu düşündüğünüz bir düğün ya da çift fotoğrafı. Fotoğraf, hayranlık uyandıran manzarayla maceralı ve görkemli bir anı yansıtmalıdır.

HTM Fotoğraf Ödül Jürisi
Düğün Fotoğrafçılığı

3 - Özel Kategori

Detaylar hiç bir zaman atlamayın. Bu sizi FARKLI kılar. Bu kategoride aşağıdaki detaylarda fotoğraflar paylaşılmalıdr;

  • Davet, program, özel işaretler ve hediyeler, Evlilik yüzükleri, Gelinlik/takım elbise, Ayakkabı, kol düğmesi veya mücevher gibi kıyafet aksesuarları, Buket, yaka çiçeği ve diğer detay çekimler.